Miss minerálka

korunní (superstar) citronJistě jste si toho taky všimli - příchutě minerálních vod provádějí veřejné orgie a vznikají všelimožné kombinace. Copak opravdu tak nutně potřebujeme takový výběr?

Před pár týdny jsem poprvé viděla, jak si citron našel svoji lemograss a spějí k lepším - superstar - zítřkům. Posléze se přidal pomeranč a kapka marakuji. A jízda pokračuje skořicí opět s nudným letním pomerančem sjezdem z českých hor na gumovém delfínovi. A to je jen úzký výběr novot mezi minerálkami.

Nepříjde Vám tento boom již trošičku ´úchylný´. Je sice pravda, že většina konzumentů neni uměnovědně vzdělaná a tím pádem neví, že teorie o novém coby zaručeně lepším má své mouchy. Ale nyní již pomalu, ale jistě, hrozí, že i běžný konzument, který rád zkouší nové, bude znecitlivěn, udolán a tzv. spoiled for choice a prostě si radši naleje sklenici mléka s medem pro klidné spaní.

Ráda bych se vrátila do dob, kdy to, že kofola jednou za rok přišla se speciální svátkovou edicí, bylo malým svátkem. Kdy člověk měl pocit, že dělá něco speciálního, když si koupí jednu z tehdy mála označených healthy minerálních vod. Dnešní trend prostě tyto zmnožil tak, že se člověk skoro musí snažit, aby když bezmyšlenkovitě sáhne do regálu, nevybral zaručeně zdravý, či fitness produkt.

MájováNicméně to, že tady mohu nad takovýmhle jevem lkát, je vlastně mé velké štěstí. Musíme se prostě smířit s tím, že rozšířená možnost výběru klade větší nároky na konzumenta a ten se pokud to někdo přežene může roznadávat nad pivem v hospodě. Stále je však naše situace nesrovnatelně příhodnější než v době, kdy nemožnost volby příchutě minerálky, byla tou poslední starostí v životě běžného člověka. A proto šťastně přijímám realitu, kdy bychom vyhlásit soutěž o titul Miss minerálka. Měla by být talentovaná jako citrón, kreativní jako skořice a krásná jako máj ;-).

(příspěvek do 9. týdne)

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Můžete sledovat každou odpověď na tento příspěvek službou RSS 2.0. Můžete napsat odpověď, nebo využít trackback z vašeho vlastního webu.

Napište komentář

XHTML: Můžete použít tyto štítky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>