Inspirativní facebook

Po krátké studijní a tím pádem neblogerské pauzičce jsem se rozhodla splnit nepsanou povinnost blogujícího teoretika nových médií: vyjádřit se alespoň jednou k facebooku.

V zásadě nezáleží na tom, zda jste na facebook přihlášení, zda jej využíváte okrajově, či jste jím posedlí … ale na 99% na něj máte názor. Rozprostřel své sítě nad dnešní společností tak důkladně, že je takřka nemožné uniknut tomu, abychom se vůči němu vyhranili. Síla facebooku však jde ještě dál, on a jeho aplikace se staly natolik součástí reality, že inspiruje dál.
To se Vám totiž takhle stane, že vidíte mladého muže sedět a studovat dostupné zdroje na internetu. Vidíte ho lámat si hlavu, konzultovat různé kličky programovacího jazyka C++ s přáteli, vidíte ho zklamaného i jásat nad dílčími řešeními. Máte pocit, že programuje něco důležitého, záslužného … něco co mu za tu námahu stojí. A taky že ano - hodlá urychlit proces sklizně a setí na své farmě na facebooku, tím že vytvoří program který efektivně splní zadání. Není snad přesně tohle starý známý proces, který přispívá k rozvoji společnosti již tolik tisíc let? Ve chvíli, kdy nám na realitě něco nevyhovuje, jako například že musíme všechny náklady tahat na zádech, napne člověk všechny své kapacity, aby to změnil a od té toby náklady vozí, protože vynalezl kolo.

Fakt, že facebook nejen plní své primární funkce - jako je společenská platforma, zábavní portál, úložiště fotek, virtuální denníček, ale že provokuje a podléhá i kdyby jen v malém externí evoluci, znamená, že, ač si o něm kdo chce co chce říká, již je pevnou součástí naší reality.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Můžete sledovat každou odpověď na tento příspěvek službou RSS 2.0. Můžete napsat odpověď, nebo využít trackback z vašeho vlastního webu.

Napište komentář

XHTML: Můžete použít tyto štítky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>