Co stojí za to si vybavit z mladých let.

Pamatujete si na ten pocit, když Vám bylo -náct a chtěli jste oslovit (v mém případě již pomocí vhodné sms) osobu opačného pohlaví? Věřili jste, že sympatie a naděje jsou vzájemné a že si jistě máte mnoho, co říct, ale najednou Vám chyběla slova?

Se smíšenými pocity musím konstatovat, že zřejmě tento pocit člověk v životě zažívá častěji, než by si myslel. Ono pohrávat si s myšlenkou na něco vzrušujícího a nového je dlouho zábava sama o sobě. Stále nám ale hrozí, že se v našem fantazírování vyčerpáme a na realizaci našich tužeb nám již nezbyde dost sil.

V tu chvíli zpravidla zapneme obraný mechanismus. Místo toho, abychom se cítili provinile, že jsme promeškali šanci na něco dobrého, nebo abychom si vyčítali, že jsme promrhali tolik času sněním, si prostě najdeme novou touhu. Začneme stavět nové vzdušné zámky a ty staré odvane čas.

Nám už ale není oněch -náct, několik takových situací jsme již ve svých životech úspěšně vyřešili. Prostě jsme přestali přemýšlet a tu sms jsme odeslali. Vybavte se ten pocit úlevy, stejně jako to, jak jste se nevěřícně ptali sami sebe, co Vám tak dlouho bránilo to udělat.

Já místo toho, abych o tom stále dokola uvažovala, jsem začala psát blog. Co Vy? Uděláte sraz se spolužáky ze střední? Pustíte se do vyrábění vlastních šperků? Pusťte se s chutí do toho a uvidíme, kam nás to zavede.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Můžete sledovat každou odpověď na tento příspěvek službou RSS 2.0. Můžete napsat odpověď, nebo využít trackback z vašeho vlastního webu.

Napište komentář

XHTML: Můžete použít tyto štítky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>