Božský Ein kessel buntes

Ein Kessel Buntes Těžko říct takhle z hlavy, co je vlastním smyslem pořadů jako je Superstar. Pojďme se krátce zamyslet nad tím, jestli je na nich něco natolik nového a objevného.

Ráda sleduji Superstar a jiné podobné hudební formáty, protože stejně tak, jako se malé holčičky chtějí stát princeznami a herečkami, chtějí se také stát zpěvačkami. A když už mi v tomto životě není přáno, ráda se podívám na ty obdařenější. Navíc lidé, kteří tvoří tyto pořady, jsou mistry svého řemesla a prostě vědí, jak nás do osudů soutěžících zatáhnout a už nepustit.

Minulé kolo Superstar, s Božským Kájou vlastně jen bylo předehrou k výsledkům Zlatého Slavíka o týden později. Nic proti kulturnímu přínosu a pěveckým kvalitám Karla Gotta, nicméně nějak jsem se v tom bohovství jako divák necítila dobře. Donutilo mě to k zamyšlení: není náhodou tohle přesně správný Ein kessel buntes, kterému se porotci jednou začas tak rádi vysmějí?

Ve svém věku nemám nárok z vlastní zkušenosti vědět, co to je, jen z článků a videí. Jedná se o svého času velmi úspěšnou východoněmeckou estrádu, která společně s pár dalšími pořady byla jedinečný odkazem velmi specifické dobové východoněmecké kultury. Hlavním a jediným cílem takovéto show, je předvést a pobavit. Nic víc, nic méně. Chce prostě v hlavním vysílacím čase konkurovat ostatním kanálům a to se jí daří.

Nesouhlasím s názorem, že na by fenoménu Superstar bylo tolik nového. Kromě možnosti použít svůj osobní technologický výdobytek (mobil), je to stále ta stará dobrá estráda. Člověk ji musí brát, a nebo nechat být, přesně takovou, jaká je.

Na závěr tedy jen malý apel na porotce. Pokud se budete kdykoli vysmívat Ein kessel buntes, podtrháváte si vlastní stoličku! Protože nejen s Kájou v přímém přenosu je hodnotou, kterou společnosti přinášíte, úplně stejně jako u všech estrád, hlavně zábava než co jiného. Kdo Vás má rád, tomu to nevadí a toho, kdo s těmito formáty nesouhlasí, toho slova o vysokých kulturních nárocích stejně nepřesvědčí.

Text patří do 8. týdne, na serveru asi stále ještě není přeřízený čas.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Můžete sledovat každou odpověď na tento příspěvek službou RSS 2.0. Můžete napsat odpověď, nebo využít trackback z vašeho vlastního webu.

Napište komentář

XHTML: Můžete použít tyto štítky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>