…A bude mít ty žuby…?

… Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady … Vánoce jsou tady … Toto poselství v rytmu Coca-cola tepe žilami našich obchoních center. Ať si o komerční stránce Vánoc myslíme, co chceme, chtě nechtě je jejich součástí. Bez čeho se o Vánocích neobejdeme my v Čechách?

Zrovna minulý týden mě duch Vánoc poprvé dostihl. A to ne díky zdobným dekoracím v obchodních centrech - ať jsou letní, zimní, nebo podzimní, jsou krásné barevné a nejlépe blikající, ty již nejsme schopni vnímat. České Vánoce mají ale hlas čtyřleté Sandry Flemrové, která ´nemusí, ona už ho vidí´ ;-). Pokud by mělo obecenstvo hlasovat o osudu této reklamy, tak bude stejně jako Tři oříšky pro Popelku, Mrazík nebo Vánoční kapr, řízek a bramborový salát na pořadu dne o každých dalších Vánocích. Prasátko se žahnutými žuby nahoru se stalo lidovým folklórem z mnoha důvodů, nicméně i přes to se kofola musí o své místo v nákupních košících prát dál. Považuji její pozici za dokonce o krapýtek horší, než mají ostatní produkty, poněvadž každou další svoji Vánoční reklamu uvedou do stínu staršího bratra.

Držme tedy palce Kofole i na dalším jejím Vánočním tahu, protože kdyby nebylo jí neměl by nám kdo tak nevinně připomínat, že již za 39 dní budeme předávat draze nakoupené a umně zabalené dárečky svým blízkým … a nejlépe pod ne-kradeným stromečkem se sklenkou kofoly v ruce uvidíme zlaté prasátko.

Vánoční kofolová prasátka

Vánoční kofolová prasátka

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Můžete sledovat každou odpověď na tento příspěvek službou RSS 2.0. Můžete napsat odpověď, nebo využít trackback z vašeho vlastního webu.

Napište komentář

XHTML: Můžete použít tyto štítky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>