Archiv pro Srpen, 2011

What is worth to remember from our teen age

Do you remember the feeling, when you as a teens wanted to adress (in my case via sms) a boy/girl you liked? You believed, that the sympathies and hopes are mutual and that you certainly have a lot to share, but suddenly the words were missing?

I must admit with mixed feelings, that this situation happens in life more often  than I thought. It is fun to play with thoughts on something exciting and new, and it lasts for a long time. But there is still the risk, that we spend too much energy on the fantasies and there will be not enought left to act.
At that moment we usually turn on a safety mechanism. Instead of feeling guilty of missing the chance for something good or instead of blaming ourselves that we wasted so much time on dreaming, we find new aspiration. We start to build new pie in the sky and we leave the wind to take the old [...]

... celý příspěvek »

Co stojí za to si vybavit z mladých let.

Pamatujete si na ten pocit, když Vám bylo -náct a chtěli jste oslovit (v mém případě již pomocí vhodné sms) osobu opačného pohlaví? Věřili jste, že sympatie a naděje jsou vzájemné a že si jistě máte mnoho, co říct, ale najednou Vám chyběla slova?
Se smíšenými pocity musím konstatovat, že zřejmě tento pocit člověk v životě zažívá častěji, než by si myslel. Ono pohrávat si s myšlenkou na něco vzrušujícího a nového je dlouho zábava sama o sobě. Stále nám ale hrozí, že se v našem fantazírování vyčerpáme a na realizaci našich tužeb nám již nezbyde dost sil.
V tu chvíli zpravidla zapneme obraný mechanismus. Místo toho, abychom se cítili provinile, že jsme promeškali šanci na něco dobrého, nebo abychom si vyčítali, že jsme promrhali tolik času sněním, si prostě najdeme novou touhu. Začneme stavět nové vzdušné zámky a ty staré odvane čas.
Nám už ale není oněch -náct, několik takových situací jsme již ve svých životech úspěšně vyřešili. Prostě jsme přestali přemýšlet [...]

... celý příspěvek »