Archiv pro Leden, 2010

Charlie Straight - čerstvý vánek mezi českými videoklipy

Víte podle čeho posuzuji, zda je nějaká česká kapela nadějná?
Zaujme, pobaví a ani v nejmenším Vás nenapadne, že se jedná o českou skupinu. Poprvé po dlouhé době se mi to stalo s projektem Charlie Straight.
Tato mladá banda z Třince má šarm, dobrý zvuk a skvělé nápady. Například jejich videoklip k singlu Platonic Johny mi úplně vyrazil dech. Zkombinovali v něm tradiční výrazové prostředky komiksu s animovaným hudebním videoklipem. Využívají jak nově pro své potřeby vytvořených komiksových postav tak i odkazů ke starým známým hrdinům. Například záběr na Clarka Kenta, jak si trhá košili, aby odhalil svou kombinézu, a na ní místo ´S´ čteme Charlie Straight, člověka minimálně pobaví a rozhodně napoví, že chlapci mají kuráž. Charlie Straight ve svém klipu odkazují nejen přímo na slova písně a na poselství, které nese (něco ve smyslu: platonická láska je na prd, zapomeň na to, správný hrdina má vždy tu svojí záporačku) ale i k jiným kulturním archetypům - od ženského těla jako [...]

... celý příspěvek »

Inspirativní facebook

Po krátké studijní a tím pádem neblogerské pauzičce jsem se rozhodla splnit nepsanou povinnost blogujícího teoretika nových médií: vyjádřit se alespoň jednou k facebooku.
V zásadě nezáleží na tom, zda jste na facebook přihlášení, zda jej využíváte okrajově, či jste jím posedlí … ale na 99% na něj máte názor. Rozprostřel své sítě nad dnešní společností tak důkladně, že je takřka nemožné uniknut tomu, abychom se vůči němu vyhranili. Síla facebooku však jde ještě dál, on a jeho aplikace se staly natolik součástí reality, že inspiruje dál.
To se Vám totiž takhle stane, že vidíte mladého muže sedět a studovat dostupné zdroje na internetu. Vidíte ho lámat si hlavu, konzultovat různé kličky programovacího jazyka C++ s přáteli, vidíte ho zklamaného i jásat nad dílčími řešeními. Máte pocit, že programuje něco důležitého, záslužného … něco co mu za tu námahu stojí. A taky že ano - hodlá urychlit proces sklizně a setí na své farmě na facebooku, tím že vytvoří program který efektivně [...]

... celý příspěvek »