Archiv pro Prosinec, 2009

Chodúr v nadživotní velikosti

Tak a máme za sebou.
Všichni finalisté předvedli své umění, nejdál došli Miro a Martin a největším ze Superstar se ukázal Martin Chodúr. Ti všichni, kterým nestačilo se na tento jeho životní úspěch dívat na ubohých televizních brazovkách, získali od produkce této show jedinečný dárek. Tak jako jsem před pár týdny psala o tom, že U2 se otevřeli Youtube, tak nyní informuji, že TV nova také v případě Superstar vstoupila na nová média. Poslední 2 finálové přenosy umožnila promítat na plátna kin. Takže všichni ti, co nemohli jet do Bratislavy a vidět všechny účastníky naživo, a zároveň je lákalo vidět velké pěvecké talenty, se vydali od televizorů ke kinoplátnu a Vánoční pěveckou megashow na mega plátně.
Shrňme si to jednoduše nejen, že máme v hledáčku desítku nadějných mladých lidí, ale podařilo se probudit prakticky již mrtvý formát a značku Superstar, a kromě toho i přibrat do hry další médium. Na nedělní televizní zábavní pořad docela slušný výkon.

... celý příspěvek »

Miss minerálka

Jistě jste si toho taky všimli - příchutě minerálních vod provádějí veřejné orgie a vznikají všelimožné kombinace. Copak opravdu tak nutně potřebujeme takový výběr?
Před pár týdny jsem poprvé viděla, jak si citron našel svoji lemograss a spějí k lepším - superstar - zítřkům. Posléze se přidal pomeranč a kapka marakuji. A jízda pokračuje skořicí opět s nudným letním pomerančem sjezdem z českých hor na gumovém delfínovi. A to je jen úzký výběr novot mezi minerálkami.
Nepříjde Vám tento boom již trošičku ´úchylný´. Je sice pravda, že většina konzumentů neni uměnovědně vzdělaná a tím pádem neví, že teorie o novém coby zaručeně lepším má své mouchy. Ale nyní již pomalu, ale jistě, hrozí, že i běžný konzument, který rád zkouší nové, bude znecitlivěn, udolán a tzv. spoiled for choice a prostě si radši naleje sklenici mléka s medem pro klidné spaní.
Ráda bych se vrátila do dob, kdy to, že kofola jednou za rok přišla se speciální svátkovou edicí, bylo malým svátkem. Kdy [...]

... celý příspěvek »

Romantická remediace

Řeknete si: nedělní odpoledne, ke kávě si pustíme něco v ´telce´. A ona to je romantická komedie … ale co to? Ona se zamotává a převrací … aneb co mě zaujalo na snímku the Little Black Book.
Kdo má americké romantické komedie rád, zpravidla jim odpustí klasické nedostatky jako kýčovitost, přeslazenost, prvoplánovitost a nijak inteligenčně náročné dialogy. Tak nás všechny nakonec mile překvapí, pokud přinesou něco nečekaného.
Snímek the Little Black Book je opravdu takovou ´romanťárnou´ ovšem z televizního prostředí, to nabízí nečekané možnosti. A to podívat se nejen pod pokličku vztahu ale i reality show. Hlavní hrdinka totiž pracuje v zákulisí televizní talkshow, která propírá dysfunkčí vztahy. Sama v jednom vztahu žije a svěří se kolegyni/šéfové s nespokojeností, ta jí poradí, aby nakoukla příteli do diáře a zjistila o něm to, co potřebuje vědět, přes jeho bývalé přítelkyně. … To, že všichni víme, že je to hloupost, je nepodstatné, takto nám totiž režisér filmu prostřednictvím produkční té talk show připraví [...]

... celý příspěvek »